Porovnať nehnuteľnosti

Ako skrášliť byt za pár eur? Lacné nápady do bytu

Ako skrášliť byt za pár eur? Lacné nápady do bytu

Rozsiahle rekonštrukcie sú pre mnohých nočnou morou. Predstavujú obrovskú investíciu nielen v oblasti finančných prostriedkov, ale i času. Ich hlavným problémom je, že častokrát nevychádzajú podľa naplánovaného harmonogramu a len v naozaj zriedkavých situáciách sa zmestia do vopred stanoveného rozpočtu.

Možností ako skrášliť byt i s minimálnymi finančnými prostriedkami je našťastie neúrekom a tak sa do menšej zmeny môžete naozaj pustiť z jedného dňa na druhý. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme ako na to.

 

Tabuľová stena

Mimoriadne obľúbený nápad, ktorý nájde svoje uplatnenie v kuchyni, predsieni či obývačke. Ponúka množstvo možností využitia a okrem estetického a moderného prvku získate i výborného pomocníka na zanechávanie odkazov. Rovnako môžete prebudiť v sebe kreativitu a pustiť sa do maľovania.

Tabuľová stena

 

Obrazy a ilustrácie

Pri stenách ešte chvíľu ostaneme. Obrazy patria medzi stálicu v interiéroch, pretože pomáhajú nielen zlepšiť vzhľad interiéru, ale ponúkajú i optické rozšírenie.

Nový dych získali obrazy v podobe ilustrácií, pričom dnes sú mimoriadne trendy personalizované ilustrácie. Portrét rodiny či svadobnú fotku môžete poňať novým a zaujímavým spôsobom. Vynikajúco tak skrášlite interiér a prinesiete na stenu úplne nový podnet.

Personalizovaná ilustrácia

 

Nábytok na terasu? Čo tak moderné palety?

Palety boli veľmi dlho považované len za akýsi odpadový materiál, ktorého bolo všade dostatok. Odrazu však vďaka nápadu dizajnérov získali palety nový dych a dnes môžeme pozorovať vzrastajúcu popularitu interiérového i exteriérového nábytku z paliet.

Palety sú samozrejme opracované a ich povrchová úprava im v značnej miere predlžuje životnosť. Pomocou vankúšov v zaujímavých farbách môžete tak balkónu priniesť úplne nový výzor.

Nebojte sa však týmto spôsobom experimentovať ani v interiéri. Štýlový stolík pod televíziu bude na svete pomocou niekoľkých jednoduchých trikov.

Paletový nábytok

 

Zelené rastliny

Patrí medzi známe fakty, že zelená farba je farbou pokoja, ktorá prináša do interiéru harmóniu. Možno nepatríte medzi vášnivých pestovateľov, ale jedna alebo dve izbové rastliny vedia naozaj spríjemniť atmosféru bytu.

Aj nechcete kvetom venovať veľa času, zvoľte do bytu také rastliny, ktoré vyžadujú minimálnu starostlivosť. Pri vytvorení príjemného pocitu vám samozrejme pomôžu i kvetináče. Medzi trendy voľbu patria momentálne kvetináče v metalických farbách.

Izbové rastliny

 

Nový poťah či textilné doplnky

Elastické poťahy na sedačku sú dnes celkom bežným tovarom, avšak dokážu vdýchnuť starej sedačke nový život. Vďaka nim máte možnosť zladiť sedačku so zvyškom interiéru, alebo priniesť žiadaný kontrast.

Rovnako vám pomôžu nové poťahy na vankúše či nový koberec. Vďaka novým textilným doplnkom sa zbavíte i nežiaducich a nenápadných pachov, ktoré sa vám nedarí z bytu odstrániť.

Poťahy na gauč

 

Tapety a nálepky

V tomto prípade nemáme na mysli tie na stenu, ale tapety a nálepky na nábytok. V prípade, že sa vo vašom byte nachádzajú staré či do istej miery staršie či znehodnotené kusy nábytku, tapetami alebo nálepkami ho môžete skrášliť.

Poskytujú tiež možnosť zladiť všetky kusy nábytku do jedného odtieňa, avšak tento počin vyžaduje už skutočnú dávku energie a trpezlivosti. Ak nemáte skúsenosti s prácou s tapetami voľte samolepiace tapety, s ktorými je práca jednoduchšia.

Tapety na nábytok

 

Bytové doplnky za pár centov

Útulnosť do interiéru prinesú aj jednoduché doplnky v podobe rámikov na fotky, misiek na ovocie či stojanov na noviny. Ak všetky doplnky zvolíte v jednom štýle, vytvoríte naozaj zaujímavý dojem moderného interiéru a renováciu budete mať hotovú za okamih.

 

Obrázky: Pexels.com, Sashe.sk

img

Timea Gruszecká