Porovnať nehnuteľnosti

Ako predať byt / dom rýchlo a za dobrú cenu – tipy

Ako predať byt / dom rýchlo a za dobrú cenu – tipy

Predávate byt alebo dom a trvá to akosi pridlho napriek tomu, že sa u vás vystriedalo viacero záujemcov ? Dovoľte mi niekoľko rád založených na mojich skúsenostiach s predajom nehnuteľností, ktoré môžu viesť k urýchleniu predaja vášho bytu či domu.

 

Prvý dojem je dôležitý

Určite so mnou budete súhlasiť, že prvý dojem, ktorý máte z niekoho alebo z niečoho, je často ten najdôležitejší.  Preto je potrebné, aby aj Vaša nehnuteľnosť zanechala v potenciálnom kupujúcom ten najlepší dojem. Pamätajte na to, že prvý dojem môžete zanechať len raz. Ak sa vám to nepodarí nebudete mať k dispozícii „opravný termín“.

Predávajúcim vždy navrhujem odstrániť z pracovnej plochy kuchynskej linky neumytý riad, kávovar, hriankovač atď. Chcete predsa kupujúcemu ukázať aká je vaša kuchyňa praktická a priestranná. Pamätajte, že rozhodujúce slovo pri kúpe nehnuteľnosti má často manželka.

 

Upratanie bytu / domu je samozrejmosťou. Čo ešte?

Samozrejmosťou by malo byť, že predávaná nehnuteľnosť je pred návštevou potencionálneho kupujúceho uprataná. Pokiaľ možno odstráňte z interiéru malé kúsky nábytku, ako sú rôzne stolčeky, stoličky, koberčeky alebo nepotrebné poličky – miestnosti tak budú pôsobiť priestornejšie a vzdušnejšie. Snažte sa o to , aby vaša nehnuteľnosť pôsobila „neutrálne“.

Niektorí sa neboja investovať ani do vymaľovania izieb – svetlé farby interiér vašej nehnuteľnosti presvetlia a vôňa farieb vyvoláva pocit čistoty a novoty. Pamätajte na to, že čisté byty alebo domy sa predávajú rýchlejšie a za lepšiu cenu pre vás.

V kúpeľni by nikdy nemala visieť sušiaca sa bielizeň a okolo vane a umývadla by nemalo byť veľa fľaštičiek šampónov, mydiel, pracích práškov apod. Opäť – musíte sa usilovať prezentovať túto miestnosť ako čistú, voňavú a priestrannú.

Ako predať byt rýchlo

 

Predstavte vašu nehnuteľnosť ako výnimočnú

Ak bude obhliadka prebiehať vo večerných hodinách, odporúčam rozsvietiť pred obhliadkou všetky svetlá – chcete navodiť atmosféru príjemného a útulného domova. Je fajn, keď v spálni môže kupujúceho privítať čisto potiahnutá a postlaná posteľ. Vyvetraná spálňa s vôňou čistého prádla pôsobí sviežo a príjemne.

Ak máte pekný výhľad z okien, roztiahnite pred dennou prehliadkou záclony, ukážte kupujúcemu krásu, na ktorú sa bude môcť pozerať – ľudia často kupujú práve lokalitu a výhľad.

Nie každý nefajčiar bude ochotný prehliadnuť vôňu vašich cigariet. Našťastie je pred prehliadkou možné byt či dom kompletne vyvetrať a prípadne prevoňať vanilkou.  Kupujúci sa často rozhodujú nielen na vecnom alebo vizuálnom základe, ale aj na inom – pocitovom…

Veríme, že Vaši domáci maznáčikovia sú dôležitými členmi rodiny, no nie každý kupujúci zvieratká ľúbi a niektorí sú na nich dokonca alergickí. Pošlite niekoho z vašej rodiny v priebehu obhliadky so psíkom na prechádzku. Psík Vám bude  vďačný a kupujúci možno tiež.

Pokúste sa vytvoriť  z vašej nehnuteľnosti oázu kľudu a pohody. Ak sa do Vašej nehnuteľnosti zamilujú, budú ochotní prehliadnuť aj niektoré drobné nedostatky.

 

A na čo nezabudnúť pri predaji rodinného domu?

V prípade, že predávate rodinný dom, nezabudnite pred obhliadkou pokosiť trávnik, pohrabať lístie a pozametať chodníky. Pamätáte si predsa, čo som písala na začiatku o prvom dojme… Prirodzenou túžbou každého človeka je mať svoj domov, priestor, v ktorom sa cítime bezpečne my aj naši najbližší. Naším profesijným poslaním je pomáhať svojim klientom nájsť takéto miesto.

Dúfam, že tieto moje poznatky na realitnom trhu vám pomôžu a inšpirujú k ďalším vylepšeniam.

obrázky: pexels.com

S úctou vaša realitná maklérka
Timea Gruszecká

 

Chcete predať váš byt či dom? Naša realitná kancelária v Košiciach vám rada pomôže

img

Timea Gruszecká

Súvisiace články

Prenesenie záložného práva na inú nehnuteľnosť

V súčasnosti je väčšina nehnuteľností zaťažená hypotékou. Čo však v prípade, že...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Kedy realitný maklér robí málo pre predaj nehnuteľnosti

Viaceré negatívne skúsenosti ľudí hovoria, že existujú realitné kancelárie, ktorý predaj...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Ako zistiť cenu nehnuteľnosti

Stanovenie ceny nehnuteľnosti je prvá vec, ktorú budete pri predaji bytu či domu riešiť. No...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká