Porovnať nehnuteľnosti

Ako pripraviť byt na predaj

Ako pripraviť byt na predaj

V tomto článku si prezradíme návod, ako pripraviť byt na obhliadku a predaj tak, aby ste zbytočne nestratili potenciálnych záujemcov o kúpu vďaka drobnostiam, ktoré viete zmeniť vopred…

 

Prehliadka bytu ako najdôležitejší faktor pri predaji bytu

Predaj bytu je dôležitým procesom, pri ktorom chceme, aby všetko prebehlo jednoducho, ľahko a najmä v čo najkratšom možnom čase. O predaji rozhoduje množstvo faktorov, ktoré nie je rozumné zanedbať, ale pravdou je, že najdôležitejším faktorom je samotná prehliadka, ktorá častokrát rozhoduje o úspešnosti či neúspešnosti celého predaja.

 

Prvý dojem pri predaji bytu

Prvý dojem má rozhodujúcu úlohu v mnohých oblastiach života a inak tomu nie je ani pri samotnom predaji bytu. Na čo je potrebné sa zamerať, ako postupovať a najlepšie docieliť uzatvorenie predaja? Odpoveď vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 

Upratanie a umytie bytu

Prvým krokom k príprave bytu na prehliadku potencionálnymi záujemcami je byt upratať. Pretriedenie starých vecí, ktoré sa možno zhromažďovali celé roky, rovnako ako odstránenie prípadných pavučín či nečistôt môže veľmi pomôcť pri predaji nehnuteľnosti.

Dobrým krokom je zbavenie sa škvŕn od plesní či nečistôt, ktoré môžu celkový dojem kaziť a tak prinášať bytu mínusové body a jeho predaj tak komplikovať. Umytie a vyčistenie by sa malo týkať každej časti vášho bytu a to nielen na častiach nábytku či na čalúnení ale i stien či podlahy.

Upratovanie bytu pred predajom

 

Odstránenie a oprava pokazeného zariadenia

Pri predaji nie je potrebné púšťať sa do väčšej rekonštrukcie, ale odstránenie či opravenie pokazených častí nábytku a zariadenia by mohlo byť pre vás koniec koncov výhodnou investíciou.

 

Vymaľovanie bytu, ak je potrebné

V prípade, že chcete dobrý dojem celého bytu umocniť alebo ak je to nevyhnutné, neváhajte sa pustiť i do maľovania. Osvieženie farieb či naopak zjednotenie stien môže veľmi pozitívne vplývať na rozhodnutie potencionálnych záujemcov o tom, či sa chcú stať majiteľmi danej nehnuteľnosti.

Vymaľovanie bytu je dobrým krokom i z toho dôvodu, že vám pomôže zakryť potencionálne nedostatky. Ak ste mali problém s fľakmi či škvrnami od plesne, i napriek použitiu prostriedku proti ich vzniku ostávajú na stenách nevzhľadné škvrny, ktoré práve maľovanie môže pomôcť zakryť. Myslite však aj na to, že veľká časť nových majiteľov si svoj nový byt po kúpe opäť premaľuje a teda novú maľovku nebudú brať ako výhodu.

Obhliadka bytu

 

Osvetlenie bytu pri prehliadke

V prípade, že ste sa už dopracovali k samotnej prehliadke, snažte sa, aby byt pôsobil svetlo a útulne. Každý kupujúci má záujem o nehnuteľnosť, z ktorej by mohol vytvoriť domov a cítiť sa v ňom príjemne. Svetlo hrá v živote ľudí veľmi dôležitú úlohu, pretože ovplyvňuje náš denný cyklus a vďaka jeho vplyvu sa u nás striedajú aktívne a pokojné fázy. Vždy pôsobí najlepšie prirodzené denné svetlo. Avšak ak sa bude prehliadka odohrávať počas večerných hodín, môžete si pomôcť i umelým a v tom prípade vám navrhujeme spoľahnúť sa na teplé svetlo, ktoré pôsobí veľmi príjemne.

 

Teplota bytu pri prehliadke

Zimné mesiace poskytujú povinnosť kúrenia a inak tomu nie je ani v prípade, že očakávate prehliadku. Vykúrený byt poskytuje pocit útulnosti, ale rozumné je pred prehliadkou vyvetrať, pretože tak sa vyhnete pocitu uzavretého a stuchnutého priestoru, ktorý rozhodne nie je lákavý pre žiadneho kupujúceho.

Určite nie je vhodné zaviesť záujemcov o prehliadku do studeného alebo naopak príliš vykúreného bytu. Rovnako vysoká či nízka vlhkosť vzduchu pôsobí na ich zmysly, ktoré im môžu napovedať rozmyslieť si plánovanú kúpu bytu.

 

Prehliadka a predaj bytu novým majiteľom sa totiž v podstatnej miere točí okolo preferencií i pocitu, ktorý z daného priestoru máme. Snažte sa preto nič nezanedbať a úspešný predaj sa stane skutočnosťou.

obrázky: Pexels.com

 

Chcete predať byt výhodnejšie? Naša realitná kancelária v Košiciach Vám s tým pomôže.

 

img

Timea Gruszecká

Súvisiace články

Prenesenie záložného práva na inú nehnuteľnosť

V súčasnosti je väčšina nehnuteľností zaťažená hypotékou. Čo však v prípade, že...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Kedy realitný maklér robí málo pre predaj nehnuteľnosti

Viaceré negatívne skúsenosti ľudí hovoria, že existujú realitné kancelárie, ktorý predaj...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Ako zistiť cenu nehnuteľnosti

Stanovenie ceny nehnuteľnosti je prvá vec, ktorú budete pri predaji bytu či domu riešiť. No...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká