Porovnať nehnuteľnosti

Exkluzívny predaj nehnuteľností alebo predaj cez viaceré realitky?

Exkluzívny predaj nehnuteľností alebo predaj cez viaceré realitky?

Je pre vás výhodnejšie podpísať exkluzívnu zmluvu s jednou realitnou kanceláriou, alebo je pre vás výhodnejšie dať byt viacerým realitným kanceláriám a čakať, ktorá vám ho predá ako prvá? Pozrime sa na to, čo sa stane ak dáte váš byt do ponuky viac kanceláriám…

 

Uvidí ho 10-krát viac ľudí? Uvidí ho 1 človek 10-krát!

Pokiaľ majiteľ neuzavrie exkluzívnu / výhradnú zmluvu a svoju nehnuteľnosť ponúka viacerým realitným kanceláriám, výsledný efekt je boj a bojiskom bude vaša nehnuteľnosť. Konečný výsledok pre záujemcu bude skôr odradzujúci, pretože danú nehnuteľnosť nájde v inzerátoch niekoľkokrát, s rôznym popisom, rôznymi cenami.

A čím viac realitných kancelárii nehnuteľnosť ponúka, tým skôr bude ponuka vyzerať v očiach záujemcu ako zrejme nepredajná práve preto, že ju majiteľ ponúka vo viacerých kanceláriách. A za dva dni bude 9 z 10 inzerátov na poslednej strane inzercie – Prečo? Jednoducho preto, lebo ani jedna kancelária nemá istotu že Váš byt predá, tak prečo by mali investovať niečo do reklamy a do náročnej prezentácie?

Predaj nehnuteľnosti / exkluzívne alebo viaceré realitky

 

Viete o tom, že nakoniec niekomu províziu uhradiť budete musieť, že? Tak prečo sa nerozhodnúť za exkluzívny predaj so všetkými výhodami s nimi spojenými? Aké výhody získa ten, kto sa rozhodne pre kúpu alebo predaj nehnuteľnosti prostredníctvom jednej realitnej kancelárie?

 

Výhody exkluzívneho predaja nehnuteľnosti

Najväčšiu výhodu získate, ak má realitná kancelária skúsenosti a preferencie po obchodnej a právnej stránke. Celý proces prebehne oveľa rýchlejšie, efektívnejšie a tým ušetríte kopec času. Predaj nehnuteľnosti, ako aj jej kúpa, je zložitý právny a finančný úkon, ktorý neabsolvujú ľudia často. Chýba im prehľad o aktuálnej situácii na trhu.

Exkluzívny predaj nehnuteľnosti

 

Realitná kancelária poskytuje poradenstvo, právne služby, vypracovanie potrebných zmlúv a vybavovanie na katastroch. Samozrejme, netreba pripomínať, že celá transakcia prebieha bezpečnejšie. Hlavne v súčasnosti, keď je realitný trh predmetom častých podvodov. Kancelária si bude istá svojou províziou a vie, že ak investuje peniaze do reklamy, tak sa jej to skôr či neskôr vráti.

Realitná kancelária si môže dovoliť skúsiť ponúkať byt za vyššiu cenu a neskôr ju podľa situácii prispôsobiť okolnostiam, s ktorou je informovaný aj predávajúci. Čísla štatistík budú jasne ukazovať koľko ľudí inzerát videlo a koľko z nich,aj na ponuku reagovalo.

Potenciálny kupujúci bude mať jasné informácie o tom, aká je cena nehnuteľnosti, aké sú jej parametre a skutočné právne pozadie nehnuteľnosti. Kancelária bude mať jasné informácie o celom predaji, čo jej pomôže k určovaniu stratégii predaja vašej nehnuteľnosti. Bude vás o tom pravidelne informovať a konzultovať to s vami, ako s obchodným partnerom. Ktorým spôsobom sa podľa vás byt predá za vyššiu cenu?

obrázky: pexels.com

S úctou vaša realitná maklérka
Timea Gruszecká

 

Chcete predať váš byt či dom? Naša realitná kancelária v Košiciach vám rada pomôže

img

Timea Gruszecká

Súvisiace články

Prenesenie záložného práva na inú nehnuteľnosť

V súčasnosti je väčšina nehnuteľností zaťažená hypotékou. Čo však v prípade, že...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Ceny bytov a domov na Slovensku v roku 2022

Realitný trh sa neustále vyvíja, pričom si už dlhé roky udržuje stúpajúci trend nárastu...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Kedy realitný maklér robí málo pre predaj nehnuteľnosti

Viaceré negatívne skúsenosti ľudí hovoria, že existujú realitné kancelárie, ktorý predaj...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká