Porovnať nehnuteľnosti

Návrhy interiérov a ich vizualizácie

Navrhovanie interiérov

Dizajn interiéru sa u nás odvíja od úplneho pochopenia potrieb zákazníka spolu s pridávaním ergonomických a estetických pravidiel na celkové zladenie konceptu, a to s jediným cieľom, navrhnúť príjemné bývanie .

Grafické návrhy interiéru vznikajú skĺbením predstáv klienta a zvládnutím požiadaviek na moderné, funkčné i zdravé bývanie.

S našimi podkladmi si dokážete zrealizovať harmonický interiér domova aj sami.

 

Kedy využiť naše služby?

Vždy keď sa chcete vyhnúť možným problémom /finančným, časovým/ pri realizácií nového priestoru interiéru alebo problémom pri samotnom užívaní priestoru.

 • Zariaďovanie nového bytu, domu, kancelárie, obchodného priestoru.
 • Rekonštrukcie priestorov.
 • Ak nemáte predstavu o rozložení nábytku, doplnkov, osvetlenia.
 • Ak má priestor spĺňať špecifické účely užívania.
 • Ak máte zariadený interiér a potrebovali by ste zmenu, poradíme.

Ako prebieha spolupráca ?

Prvé stretnutie kladie dôraz na získanie čo najviac vstupných informácií. V akom štýle chcete mať interiér zariadený, kto v ňom bude bývať , čo všetko očakávate od nového priestoru, čo bude predmetom našich služieb a konzultácií ? Stanovenie si finančného rozpočtu na návrh interiéru, materiálové vybavenie, poradenské služby,….

Ďalšie stretnutie prebieha už s návrhmi riešenia priestoru, objektu / dispozičné riešenie, dizajn/. Dolaďujú sa detaily s klientom, po schválení sa vyberajú konkrétne materiály: dvere, podlahy úprava stien, osvetlenie, obklady, nábytok, dekorácie.Vypracuje sa časový plán prác, technologické postupy, harmonogram objednávok materiálov a vybavenia ako i montážnych prác.

 

Zoznam služieb bytového dizajnéra:

Ponúkame komplexnú službu alebo len niektoré z možností:

 • Grafické spracovanie návrhu v 3D podobe /fotoreálny vzhľad budúceho interiéru/
 • Technický list /presné rozmery dispozície, príprava podkladov pre samotnú realizáciu/
 • Zoznam použitých materiálov a vybavenia /nábytok,sanita,podlahy,steny,osvetlenie,doplnky/
 • Zoznam dodávateľov použitých materiálov a vybavenia
 • Podklady dodané v elektronickej podobe na CD
 • Farebná tlač pripravených podkladov
 • Zoznam doporučených materiálov pre realizáciu vzhľadom ku kvalite, cene a záruke
 • Poradenstvo pri výbere a kúpe materiálov a vybavenia
 • Odborné technické poradenstvo
 • Výber bytových doplnkov
 • Dohľad na stavbe pri realizácií projektu

 

Kreatívny vzhľad – maľovaním motívov a obrazov na stenu

Realizujeme maľovanie stien a iných povrchov kreatívnymi technikami a motívmi s cieľom,dodať stenám netradičný, dramatický a jedinečný vzhľad. Pred samotným maľovaním efektov na stenu je potrebná príprava, aby sme docielili povrch hladký, penetrovaný, súdržný, bezprašný. Cena sa stanovuje po obhliadke u zákazníka a presne sa kalkuluje podľa náročnosti želaného motívu, rozmerov plochy kde sa bude maľovať.

Cenová kalkulácia
Cena závisí od vzájomnej dohody s klientom a od časovej a technickej náročnosti projektu.

 

Pomôžeme Vám vybrať perfektné farby pre Vás

Je veľmi dôležité vybrať správne farby pre váš domov, nakoľko zrejme nasledujúcich pár rokov budete s nimi bývať a budú ovplyvňovať váš život. Farby by mali spolupracovať a tak vytvárať rovnováhu navzájom a spolu s vašou osobnosťou a štýlom.

Biela farba: znamená neutralitu, čistotu, úprimnosť, sebavedomie, majú ju radi ľudia vyrovnaní, milujúci slobodu a nezávislosť, odmietajú ju ľudia neistí, s nízkym sebavedomím.

Čierna farba: je to farba vzdoru, obľubujú ju filozofi, samotári, ľudia s originálnymi schopnosťami. Čiernej by sa mali vyhýbať depresívni ľudia.

Žltá farba: je farbou mysle, vyvoláva aktivitu, vhodná je do pracovných priestorov. Žltá je farba spontánnych ľudí, odmietajú ju tí, čo sa v živote veľmi sklamali. V Číne je to farba cisára.

Červená farba: znamená vášeň, prudkosť, činorodosť. Obľubujú ju ľudia tvoriví, sebavedomí, cholerickí, ľudia s prudkou povahou. Odmietanie červenej farby môže značiť nedostatok síl, únavu a vyčerpanosť.

Oranžová farba: pozitívna, blahodárna farba, radostná, predstavuje Slnko, teplo. Na ľuďoch, ktorý ju majú radi značí kontrolovanú vášeň a pozitívnu energiu.

Hnedá farba: farba pôžitkov, pohodlných a spokojných ľudí. Hľadajú ju ľudia vyčerpaní. Odmietanie hnedej môže znamenať snahu o odlíšenie, ľahostajnosť k hnedej značí vyrovnanosť.

Ružová farba :značí sentimentalitu, obľúbená je u ľudí ktorí sú síce romantickí ale môžu byť aj nepraktickí.

Fialová farba: táto farba priťahuje ľudí diplomatických, zdržanlivých, uzavretých, originálnych, umelcov, ľudí s fantáziou, majú ju rady ženy v tehotenstve, ľudia s poruchami štítnej žľazy. Táto farba môže značiť aj nestálosť a nespokojnosť.

Modrá farba: obľubujú ju ľudia vnútorne bohatí, značí túžbu po pokoji, vernosť, dôveru, tradíciu. Odmietajú ju ľudia, ktorí majú strach z vlastného vnútra.

Zelená farba: majú ju radi tvrdohlaví ľudia, odvážni, tvoriví, samostatní, ktorí vedia viesť iných a tiež ľudia žiarliví. Táto farba posilňuje zrak a pozitívne ovplyvňuje mozog.

Sivá farba: neutrálna, neživá, značí strach, únavu, nedôveru, jej odmietanie môže značiť zmysel pre dobrodružstvo

 

Ako na nás farby pôsobia ?

Červená – vášeň a túžba

Od použitia najtmavšej plnej červenej až po delikátnu jemnú púdrovú ružovú môže podporovať rôzne nálady v závislosti od odtieňa. Červenú farbu charakterizujú slová ako vášeň, túžba, nádej, zúrivosť, odvaha a statočnosť. Červená sa často spajá so ženskosťou a luxusom. Žiariacou a pulzujúcou červenou vytvoríte alebo podporíte centrum-ohnisko domova.Táto farba je veľmi vhodná na vytvorenie príjemného a vítajúceho priestoru pre stolovanie, spoločné oddychové priestory. Odiene ružovej môžu byť jemné, podtrhujúce kvality rezervovanosti a delikátnosti alebo výraznejšie odiene evokujú opak, šokovať a prebudiť živelnosť.Červená je farbou šťastia. Spojená s ohňom, životom, šťastím, teplom. Má dráždiaci, stimulujúci účinok, ovplyvňuje zásobovanie orgánov krvou. Vyžaruje aktivitu a dynamiku. Na menších plochách, napríklad na predmetoch pôsobí príjemne. Červenú by sme mali nasadzovať zdržanlivo, lebo presila môže viesť k agresivite a hádkam,obzvlášť pri použití na veľkých plochách vyvoláva znepokojujúce pocity u človeka.

Predkovia
V antike to bol prostriedkom na vyjadrenie lásky, vášne. V Ríme mala nevesta na hlave ohnivočervený závoj – flammeum. S červenou sa často stretávame ako symbolom sily, ohňa či moci. V židovskej a kresťanskej kultúrnej tradícii je farbou vážnosti, majestátnosti. V Novom zákone symbolizuje hriech, zmierenie, kajanie sa a obeť.
Červená prišla prvý krát do interiérov v Anglicku – Viktoriánske obdobie ako vyjadrenie majestátnosti prostredníctvom použitia v knižniciach, obrazárňach a oddychových priestoroch.

Liečba
V procese liečenia pomocou farieb ju používajú na liečenie chudokrvnosti, liečenia zápalu hrubého čreva, chronického prechladnutia (zápalu lícnej dutiny), zápalu kĺbov a depresie. V prehnanom množstve vyvoláva agresiu, netrpezlivosť. Môže zvýšiť telesnú teplotu, stimuluje krvný obeh, napomáha vo vytváraní adrenalínu. Znižuje pocit únavy, má schopnosť rozpustiť chronické ochorenia.

Feng šuej
Používanie červenej je spojené s podporením šťastia, ohniska. Vytvára pocit aktivity a vhodnou kombináciou s inými odtieňmi sa vyhneme jednostrannosti. Pre podporenie prvku juh sa v priestore s červenou obklopte bujnými a zdravými izbovými rastlinami.
Čínska nevesta nosí červené šaty, narodeninové a svadobné priania sú vytlačené na červenom papieri, červená je spojená s juhom. Ak máte štastie a máte vchodové dvere obrátené na juh celkom určite ich natrite načerveno.

Oranžová – otvorenosť, radosť, šťastie

Navodzuje pocit uvítania a aktivizácie.Podobne ako červená, je silnou stimulujúcou farbou, ale príjemným nenúteným spôsobom bez agresivity, ktorá je v červenej. Povznášajúci pocit z jej pôsobenia kombinuje v sebe vášeň a energiu červenej a šťastie žltej farby. Predstavuje zmenu z dňa na noc, z leta na jeseň, vytvára pocit pohody, útulnosti, preto sa dobre hodí do priestorov spoločenských centier, kuchýň. Výrazné tóny prinášujú energiu do domova a jemnejšie ako marhuľové tóny viac priateľstva a kľudu.

Liečba
Je oživujúcou, rozveseľujúcou, teplou farbou, napomáha prúdeniu kladných energií. Zvyšuje koncentračnú schopnosť, kreativitu, chuť do práce, má blahodarný účinok proti depresii, vráti chuť do života, zvyšuje chuť do jedla, má priaznivý účinok na tráviacu sústavu. Oranžová farba posilňuje imunitný systém, priaznivo pôsobí na fungovanie sleziny, obličiek, žlče a pohlavných žliaz.

Žltá – nádej, pokoj, rovnováha

Známa pre svoj optimistický náboj je farbou jasnou, čistou a aktivizujúcou.
Vzhľadom k veľkej viditeľnosti žltá v prírode signalizuje výstrahu smerom k predátorom, napríklad u včiel a osí.
Žltá farba znamená teplo ale podporuje inšpiráciu a sebavyjadrenie.
Takisto znamená prílev energie na čerpanie a zároveň dodáva pocit pohladenia, ukľudnenia a kultivovanosti.
V rámci interiéru presvetluje a poskytuje radostný pocit uvítania. Pomáha opticky zväčšovať tmavé priestory ako sú chodby, schodiská. Na vytvorenie jemného a priateľského vzhľadu začnite s použitím klasickej krémovej žltej, na viac oživenie miestnosti môžete experimentovať s tmavšou žltou farbou. Farbou horčica žltej v kombinácií so šedou vytvoríte dynamickú aktívnu miestnosť.

Liečba
Napomáha organizmu vo vylučovaní jedovatých látok, zmierňuje depresiu, regeneruje vyčerpané nervy, čiže privádza do dobrej nálady. Je farbou prírody, čiže obrody, nádeje, pokoja a rovnováhy. Žltá farba je teplá, má oživujúci účinok, nositeľ tejto farby túži po slobode, po dobrej nálade, po intelektuálnych zážitkoch. Je farbou múdrosti, otca, zvedavosti; odzrkadľuje túžbu po slobode, živote bez prekážok, po šťastií a po radosti.

Feng šuej
Žltá je farbou slnka, predstavuje dlhú životnosť. Prvok zem/stred je posilovaný žltou farbou. Podporu tohto prvku predstavuje oheň a preto je vhodná kombinácia červenej a žltej.
Žltá je v domácnosti veľmi užitočná a všestranná farba. Bola to oficiálna farba cisárov a dnes sa používa, aby dodala nádych vznešenosti ktorejkoľvek miestnosti. Do obývačky, kancelárie alebo kdekoľvek kam chcete prilákať úctu a slávu. Žltá farba odpovedá juhozápadu, ktorý ovplyvňuje materstvo. Preto sa často využíva s spálňach párov, ktoré túžia po dieťati.

Predkovia
V minulosti ženy nosili žlté stužky ako symbol nádeje, že sa ich milovaný vráti domov z vojny.

Modrá – Pokoj, uvoľnenie

je ukľudňujúca, prinášajúca istotu a stáva sa veľmi populárnou v rámci moderných interiérov. Často sa spája so vzduchom a vodou, takže môže vytvoriť pokojný relaxujúci priestor.
Ak myslíme na bohatstvo, spája sa nám to so zlatou farbou, červenou viac ako s modrou. Ale vstaroveku mal modrý pigment vyššiu cenu ako zlato.Moderné modré tóny majú farbu vody inšpirovanou hlbočinami oceánov a trblietajúcimi sa prameňmi. Modrá je farbou s éterickými ukľudňujúcimi účinkami. Vďaka nálade, ktorú vytvára je veľmi vhodná pre osobné priestory, kde sa vyžaduje pokoj pre myslenie a relax.
Použitím jemnejších odtieňov vytvoríte vyrovnanú kľudnú atmosféru domova. Jasnejšie odtiene oceánovej modrej oživia a osviežia izby energiou.

Feng šuej
Zelená a modrá sú spojené s drevom, jarou a novým začiatkom. Starovekí Čínania používali ten istý výraz pre modrú farbu oblohy a zelenú mladých rastlín. Obidve farby sú mimoriadne vhodné na východne orientované miestnosti. Priaznivo vplývajú na zdravie, rodinný život, harmóniu a rast.

Liečba
Ukľudňuje, má priaznivý účinok na zrak, na niektoré typy zápalov, je užitočná proti bolestiam a tepelným návalom. Má ochladzujúci vplyv a dokáže vyrovnať energetickú hladinu. Je farbou pokoja, uvoľnenosti, farbou nekonečných citov, vyjadruje citlivosť, jemnosť. Je symbolom vernosti, viery a tradície. Vyžaruje veľké množstvo ticha a chladu, čo môže vyvolať pocit bezpečnosti. Znižuje krvný tlak, pulz, intenzitu dýchania a vnímanie bolesti. Jej tmavší odtieň na väčšej ploche pôsobí víziou vzdialenosti hĺbky, v kombinácii s čiernou farbou podnecuje depresiu, vyvoláva pasívny pocit. Jej svetlejší odtieň vyvoláva pocit čerstvosti, sviežosti, malé miestnosti opticky rozširuje, pôsobí pocitom vzdušnosti.

Fialová

Je zmesou studenej modrej a teplej červenej farby, môže byť ukľudňujúca a znepokojujúca, v závislosti od toho, ktorá farba bude dominantná. Je plná túžob, ilúzií, je melancholickou, stareckou, uspávajúcou farbou. Je farbou mystiky, podvedomia, tajuplnosti, privádza ku meditácii. Pre svoju schopnosť vyvolávať kontroverzné pocity ju mnohý nemajú radi. Pre jemný efekt a vytvorenie romantickej spálne, otvorenie priestoru použite bledé tóny. Tmavé a plné tóny fialovej pridajú dramatickosť, obzvlášť v priestoroch jedálne a obývačky

Feng šuej
Fialová je veľmi spirituálnou farbou, ktorá podporuje kreativitu a ponúka vyrovnanosť.Je perfektnou farbou, ak chcete dosiahnúť pocit luxusu vo vašej domácnosti.
Fialová je všestrannou farbou a v závislosti od odtieňa môže pôsobiť odvážne, žensky a zmierlivo.

Predkovia
V minulosti bola jednou z najdrahších pigmentov získavaných z morských slimákov na farbenie kráľovských odevov.

Zelená – príroda, vitalita a regenerácia

Stala sa symbolom životného prostredia , nádeje, pokoja a rovnováhy a preto hladká a ukľudňuje naše zmysly.
Prináša do našich domovov prírodu vytvárajúcu pokoj. Doma je ideálna na vytvorenie oživujúceho a osviežujúceho pocitu.Hodí sa všade tam, kde sa vyžaduje čistota, jasnosť, vyrovnanosť/spálňa,kúpeľňa, obývačka/. V závislosti od plnosti jednotlivých odtieňov ponúka paletu vytvorenia rôznych charakterov miestnotí: kľudné alebo aktivizujúce prostredie, kultúrne a kreatívne zmýšľanie, relaxujúce s pocitom domova.

Liečba
Je zmesou žltej a modrej farby, preto má osviežujúci a zároveň aj upokojujúci účinok. Vytvára harmóniu, súlad medzi telom a dušou, znižuje podráždenosť, únavu, uvoľňuje, zabezpečí odpočinok, regeneráciu, naberanie sily. Znižuje tlak krvi, rozťahuje žily, cievy.
Jej svetlejší, žltozelený odtieň je vľúdny, jarný, plný života, aktívny. Jej stredný, trávovozelený odtieň je o niečo vážnejší, vytvára pocit bezpečnosti. Jej tmavší, modrozelený odtieň vyžaruje sviatočnú atmosféru, pokoj, kým o niečo tmavší, skoro špinavý odtieň vytvára pocit pasivity, vzbudzuje city a podnecuje k ospanlivosti – najmä v prostredí, kde nie je dostatok svetla.

Feng šuej
Zelená a modrá sú spojené s drevom, jarou a novým začiatkom. Starovekí Čínania používali ten istý výraz pre modrú farbu oblohy a zelenú mladých rastlín. Obidve farby sú mimoriadne vhodné na východne orientované miestnosti. Priaznivo vplývajú na zdravie, rodinný život, harmóniu a rast. Vhodnou farebnou kombináciou je čierna alebo modrá so zelenou.

Biela – čistota,poriadok, neutralita

je farbou s dvojakým významom. Dokáže utíšiť bolesť. Vnucuje nevinnosť, láskavosť, čisté city. Zo všetkých farieb má najväčšiu schopnosť odrážať svetlo, preto jej použitie na väčšej ploche môže mať negatívny vplyv na zrak. Rozťahuje priestor, čo je dané jej jasnosťou, medzi ostatnými farbami zohráva neutralizujúcu úlohu. Ak ju použijeme ako pozadie, všetky veci, ktoré sa pred ňou nachádzajú, budú vyzdvihnuté, zdôraznené.

Feng šuej
Je farbou čistoty, ale tiež farbou ktorú Čínania používajú pri pohreboch ako farbu smútku. Nepoužíva sa pri svadbách a iných veselých príležitostiach ako na západe. Používajte bielu tam kde chcete zdôrazniť čistotu-detská izba a kuchyňa. Biela farba je jang-mužský princíp, ktorý charakterizuje smelosť a bystrosť. Budete ju potrebovať kombinovať s trochou tmavšej farby aby ste tak dodali jin-ženský prvok, tmavý a jemný.Takto dosiahnete v miestnosti rovnováhu. Mali by ste sa vyhnúť vymaľovaniu celej miestnosti na bielo, takto použitá biela pôsobí sterilne a neprispeje k priateľskej atmosfére.

Čierna

Je farbou noci, smrti, nešťastia a hriechu. Na väčšej ploche pôsobí skľučujúco, vyvoláva pocit odtrhnutia od prírody, od sveta, tak isto vyvoláva pocit uzavretosti. Na malej ploche ju môžeme kombinovať s každou farbou, pretože ich osvetlí. V kombinácii s bielou pôsobí slávnostne. Vo feng shui nadobúda kladný význam: je farbou kontaktov, kariéry, je zložitou farbou, ktorá obsiahne viac významov.

Feng šuej
Ak začínate s podnikaním a dúfate že sa vám bude dariť a chcete získať dobrú povesť, použite v kancelárií čiernu. Čierna farba symbolizuje a prináša úspech v podnikaní a peniaze. Kombinujte ju s červenou, ktorá symbolizuje slávu a pomôže zvýšiť vašu reputáciu. Používajte ju však striedmo na dosiahnutie želaného efektu inak bude pôsobiť depresívne
a pochmúrne. Čierna v kombinácií so svetlejšími farbami pôsobí živo a má priaznivé účinky.

Hnedá

Je farbou stromu, odzrkadľuje bezpečnosť, teplo a ustavičnosť. Deti ju obvykle nemajú radi, dospelý, vystavaný stresu však ku nej cítia náklonnosť. V byte pôsobí príjemne, ale aj smutne, trocha zarmútene, preto by sa mala kombinovať so spestrujúcimi farbami.

Sivá

Je neutrálnou farbou, vyjadruje utiahnutosť, zdržanlivosť, monotónnosť. Na väčšom povrchu pôsobí jednotvárne, ale na druhej strane potláča krikľavosť pestrých farieb.