Porovnať nehnuteľnosti

Byt v starom meste – investícia ktorá nesklame

Štefánikova, Stredné Mesto, Košice - mestská časť Staré Mesto, okres Košice I, Košice, Košický kraj, Východné Slovensko, 042 91, Slovensko
250 000€

Popis

V ponuke je slnečný 3i byt s rozlohou 86,16 m2 a k tomu prislúchajúce ďalšie priestory (dispozične oddelené) s rozlohou 82,38 m2, ktoré sa dajú využiť na podnikanie alebo na ďalšie samostatné bývanie. Byt má východ na súkromný dvor. Bývanie na prestížnej adrese v meštianskom dome s históriou je na skok od Hlavnej ulice v centre Košíc.
Veľkorysé priestory ponúkajú niekoľko benefitov:
 vlastné plynové kúrenie, vďaka ktorému viete regulovať spotrebu a odhadnúť náklady na kúrenie;
 byt aj ďalšie priestory majú vymenené okná za plastové;
 jediný byt v tomto historickom dome, ktorý má prístup na uzavretý dvor – orientácia dvora na západ s dostatkom svetla, možnosť využiť tento priestor podľa preferencií budúceho majiteľa;
 atmosféru priestorov dotvárajú klenby a vysoké stropy 3,70 m;
 slnečný byt s orientáciou do dvora na západnú stranu;
 po vhodnej rekonštrukcii je možné ho prerobiť na viacizbový (vhodný na bývanie alebo podnikateľské účely);
 dispozícia bytu pozostáva z obývačky, samostatnej kuchyne, dvoch izieb, úložného priestoru (komora, prípadne šatník), samostatného WC a priestrannej kúpeľne.
Súčasťou predávaného podielu v meštianskom dome sú prislúchajúce ďalšie priestory s rozlohou 82,38 m2, ktoré sú dispozične oddelené od bytovej jednotky, majú spoločnú chodbu. Veľkorysé priestory sa dajú využiť na podnikateľské účely ako kancelárske priestory, posilňovňa, školiace stredisko a iné, prípadne môžu slúžiť na bývanie – okná sú do ulice, na východnú stranu.
Prečo sa oplatí investovať do takejto nehnuteľnosti?
Podiel v meštianskom dome v Starom meste je vhodnou investičnou príležitosťou – ponúka dlhodobé zhodnotenie nehnuteľnosti a pasívny príjem v prípade prenájmu. Exkluzívna adresa, rozloha, dispozičné riešenie s množstvom potenciálnych možností a súkromie v podobe vlastného, uzavretého dvora sú plusy, vďaka ktorým sa táto nehnuteľnosť bude naďalej zhodnocovať.
Ďalší popis nehnuteľnosti:
 Exkluzívna adresa – v centre Košíc na Štefánikovej ulici s parkovaním pred budovou.
 Jedinečné možnosti – byt s rozlohou 86,16 m2 + prislúchajúci priestor o rozlohe 82,38 m2, ktorý sa dá využívať na podnikanie alebo súkromný priestor (reprezentatívne kancelárske priestory, podnikateľské aktivity, ďalší priestor na bývanie).
 Historický nádych – v tomto meštianskom dome z minulého storočia býval od svojich 14 rokov košický akademický maliar Michal Čičvák.
 Predáva sa podiel na dome, dvore, aj spoločných priestoroch.

 

Informácie

Aktualizované: 3 novembra, 2023 11:48 am

  • Cena: 250 000€
  • Rozloha: 168 m²
  • Typ nehnuteľnosti: Byty na predaj aj kúpu
  • Počet izieb: 3
  • Stav nehnuteľnosti: pôvodný
  • Vlastníctvo: podielové
  • Adresa: Štefánikova, Stredné Mesto, Košice - mestská časť Staré Mesto, okres Košice I, Košice, Košický kraj, Východné Slovensko, 042 91, Slovensko
  • Lokalita: Košice 1 - Staré mesto
  • Krajina: Slovensko
  • Krajina: Slovensko

ĎALŠIE

Záhrada v lokalite Košice – západ