Porovnať nehnuteľnosti

Postup a tipy pri predaji bytu

Postup a tipy pri predaji bytu

Predaj bytu predstavuje zdĺhavý proces, ktorý chce mať každý z nás za sebou čo najskôr. Záleží nám na tom, aby spokojnosť zavládla na oboch stranách – u nás ako u predajcu a zároveň, aby bol spokojný i kupujúci, na ktorého byt prechádza.

V dnešnej dobe je realitný trh veľmi vrtkavý a preto je dobré myslieť pri predaji bytu na všetky okolnosti, ktoré sa môžu vyskytnúť a mať do detailov celý proces predaja bytu premyslený. Ako postupovať pri predaji bytu a na čo by ste nemali zabudnúť?

 

Ako postupovať pri predaji bytu

Spísali sme pre vás zopár základných tipov, aby váš postup pri predaji bytu nabral správne obrátky a nezastavili ho rôzne okolnosti.

 

1. Plán s viacerými možnosťami

Bez dobrých a podrobných plánov nemôže fungovať žiadna dôležitá a zložitá aktivita, medzi ktorú sa predaj bytu určite radí. Vždy je dobré mať aj plán B predaja bytu, ak by hlavný plán nevyšiel.

Je dobré vedieť hneď na začiatku, čo všetko budete potrebovať, na koho sa obrátiť a na akých ľudí cieliť inzerát na predaj bytu. Máte premyslené všetky špecifiká predaja či inzerát, ktorý zaujme potencionálnych záujemcov? Nie? V tom prípade by ste sa mali pustiť do presnej stratégie.

 

2. Cena, za ktorú plánujete byt predať

Odhad ceny bytu je pre mnohých ľudí najväčšou skúškou odvahy. Je rozumné nechať v tomto prípade miesto pre odborníkov či realitných maklérov a spoľahnúť sa na ich odhad ceny. V tejto kategórii totiž nezohráva dôležitú úlohu len samotný technický stav bytu či štádium prerábania z pôvodného stavu do modernejšieho šatu, ale i samotný bytový dom, lokalita a množstvo ďalších faktorov.

Množstvo ľudí robí chybu pri stanovovaní ceny v nadhodnotení nehnuteľnosti a tá sa potom stáva pre klientov neatraktívnou a s dlhým trvaním predaja sa tiahne i množstvo zbytočných problémov, o ktoré rozhodne nestojíte.

S odhadom ceny bytu v Košiciach Vám teraz pomôžeme online a zadarmo!

 

3. Množstvo papierovačiek

Pri predaji bytu sa rozhodne pripravte na množstvo papierov, ktoré na vás budú nemilosrdne čakať. Nie je to len samotnú kúpna zmluva, ale i prípadná rezervačná zmluva, neskôr zmluva o budúcej zmluve, jednanie so spoločnosťami o odhlásení a prihlásení energií či pošty a zároveň i povinnosť odvodu daní, zápis do katastra, zapísanie záložného práva banky a ďalšie.

Každá z týchto náležitostí je mimoriadne dôležitá a bez nej sa nemôže predaj bytu odohrať. Ak vám s predajom bytu pomáha realitná kancelária, máte to samozrejme oveľa jednoduchšie. Všetky potrebné náležitosti by ste mali poznať už pri prvom kroku, kedy si pripravujete svoj bojový plán na predaj.

Predaj bytu

 

4. Výber dobrej realitnej kancelárie

Každú dôležitú činnosť v našom živote zverujeme do rúk odborníkom. Nezáleží na tom či sa na nich spoliehame v oblasti zdravia, financií či pri opravách – ich pomoc vyhľadávame vždy, keď je to potrebné.

A rovnako by to malo byť i v prípade predaja bytu. Voľba dobrej realitnej kancelárie vám ušetrí množstvo starostí a to nielen čo sa týka papierovačiek, (ktoré však rozhodne patrí medzi najnáročnejšie) ale i v prípade inzerovania či samotných obhliadok bytu. Dobrá realitná kancelária vie predaj bytu vďaka lákavej ponuke a svojim kontaktom, internetovým stránkam, či fanúšikom na sociálnych sieťach rozhodne urýchliť a zároveň ho previesť tak, aby čo najmenej dopadal na váš voľný čas.

Obrázky: Pexels.com

 

Chcete predať byt rýchlo a výhodne? Naša realitná kancelária v Košiciach Vám s tým pomôže!

 

img

Timea Gruszecká

  Súvisiace články

  Prenesenie záložného práva na inú nehnuteľnosť

  V súčasnosti je väčšina nehnuteľností zaťažená hypotékou. Čo však v prípade, že...

  Čítať ďalej
  Timea Gruszecká
  Timea Gruszecká

  Kedy realitný maklér robí málo pre predaj nehnuteľnosti

  Viaceré negatívne skúsenosti ľudí hovoria, že existujú realitné kancelárie, ktorý predaj...

  Čítať ďalej
  Timea Gruszecká
  Timea Gruszecká

  Ako zistiť cenu nehnuteľnosti

  Stanovenie ceny nehnuteľnosti je prvá vec, ktorú budete pri predaji bytu či domu riešiť. No...

  Čítať ďalej
  Timea Gruszecká
  Timea Gruszecká