Porovnať nehnuteľnosti

Ak dám svoj byt viacerým realitným kanceláriám, je väčšia šanca že sa predá?

Ak dám svoj byt viacerým realitným kanceláriám, je väčšia šanca že sa predá?

Je pre Vás výhodnejšie podpísať exkluzívnu zmluvu s jednou kanceláriou, alebo je pre Vás výhodnejšie dať Váš byt do 10 kancelárii a čakať, ktorá kancelária Vám ho predá ako prvá? Pozrime sa na to, čo sa stane ak dáte Váš byt do ponuky viac kanceláriám…

 

Uvidí ho 10x viac ľudí – myslíte? Uvidí ho jeden človek 10 krát!

Pokiaľ majiteľ uzavrie nevýhradnú zmluvu a svoju nehnuteľnosť ponúka viacerým realitným kanceláriám, výsledný efekt je boj a bojiskom bude Vaša nehnuteľnosť, konečný výsledok pre záujemcu bude skôr odradzujúci, pretože danú nehnuteľnosť nájde v inzerátoch niekoľkokrát, s rôznym popisom, rôznymi cenami a čím viac kancelárii nehnuteľnosť ponúka, tým skôr bude ponuka vyzerať v očiach záujemcu ako zrejme nepredajná práve preto, že ju majiteľ ponúka vo viacerých kanceláriách. A za dva dni bude 9 z 10 inzerátov na poslednej strane inzercie – Prečo? Jednoducho preto, lebo ani jedna kancelária nemá istotu že Váš byt predá, tak prečo by mali investovať niečo do reklamy a do náročnej prezentácie?

Viete o tom, že nakoniec niekomu províziu uhradiť budete musieť, že? Tak prečo sa nerozhodnúť za exkluzívny predaj so všetkými výhodami s nimi spojenými? Aké výhody získa ten, kto sa rozhodne pre kúpu alebo predaj nehnuteľnosti prostredníctvom jednej realitnej kancelárie?

 

Výhody predaja nehnuteľnosti výhradne cez jednu realitnú kanceláriu

Najväčšiu výhodu získate, ak má realitná kancelária skúsenosti a preferencie po obchodnej a právnej stránke. Celý proces prebehne oveľa rýchlejšie, efektívnejšie a tým ušetríte kopec času. Predaj nehnuteľnosti, ako aj jej kúpa, je zložitý právny a finančný úkon, ktorý neabsolvujú ľudia často. Chýba im prehľad o aktuálnej situácii na trhu. Realitná kancelária poskytuje poradenstvo, právne služby, vypracovanie potrebných zmlúv a vybavovanie na katastroch. Samozrejme, netreba pripomínať, že celá transakcia prebieha bezpečnejšie. Hlavne v súčasnosti, keď je realitný trh predmetom častých podvodov. Kancelária si bude istá svojou províziou a vie, že ak investuje peniaze do reklamy, tak sa jej to skôr či neskôr vráti.

Realitná kancelária si môže dovoliť skúsiť ponúkať byt za vyššiu cenu a postupne ju podľa situácii prispôsobiť okolnostiam, s ktorou je informovaný aj predávajúci. Čísla štatistík budú jasne ukazovať koľko ľudí inzerát videlo a koľko z nich,aj na ponuku reagovalo. Potenciálny kupujúci bude mať jasné informácie o tom, aká je cena nehnuteľnosti, aké sú jej parametre a skutočné právne pozadie nehnuteľnosti. Kancelária bude mať jasné informácie o celom predaji, čo jej pomôže k určovaniu stratégii predaja Vašej nehnuteľnosti a Vás o tom pravidelne informovať a konzultovať to s vami, ako s obchodným partnerom.

Ktorým spôsobom sa podľa Vás Váš byt predá za vyššiu cenu?

 

S úctou Vaša realitná maklérka
Timea Gruszecká

 

Foto: Pexels.com

img

Timea Gruszecká

Súvisiace články

Kedy znížiť cenu nehnuteľnosti

Pri predaji nehnuteľnosti chcete získať za byt či dom prirodzene čo najviac peňazí. Prehnane...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Návrh na vklad do katastra – čo musí obsahovať

Dôležitou súčasťou procesu predaja nehnuteľnosti je aj návrh na vklad do katastra. Ten musí...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká

Podnájom alebo vlastné bývanie? Čo zvoliť?

V súčasnej dobe je zabezpečenie si vlastného bývania problémové pre mnohých mladých...

Čítať ďalej
Timea Gruszecká
Timea Gruszecká