Niekoho ste stratili, ale nás ste práve našli...
...otvoríme Vám dvere k novému bývaniu.
Slideshow
Rozvádzate sa...
...otvoríme Vám dvere k novému bývaniu.
Slideshow
Rodina sa rozrastá...
...otvoríme Vám dvere
k novému bývaniu.
Slideshow
Ak nás oslovíte, nič ďalej neriešite...
...otvoríme Vám dvere
k novému bývaniu
Slideshow
Aby Vám niekto rozumel...
...otvoríme Vám dvere k novému bývaniu
Slideshow

Blog

Ak dám svoj byt do 10 kancelárií, je väčšia šanca že sa rýchlejšie predá - zistite či je to tak


Je pre Vás výhodnejšie podpísať exkluzívnu zmluvu s jednou kanceláriou, alebo je pre Vás výhodnejšie dať Váš byt do 10 kancelárii a čakať, ktorá kancelária Vám ho predá ako prvá? Pozrime sa na to, čo sa stane ak dáte Váš byt do ponuky viac kanceláriám.


Uvidí ho 10x viac ľudí – myslite? Uvidí ho jeden človek 10 krát!

 

Pokiaľ majiteľ uzavrie nevýhradnú zmluvu a svoju nehnuteľnosť ponúka viacerým realitným kanceláriám, výsledný efekt je boj, a bojiskom bude Vaša nehnuteľnosť ,konečný výsledok je pre záujemcu bude skôr odradzujúci, pretože danú nehnuteľnosť nájde v inzerátoch niekoľkokrát, s rôznym popisom, rôznymi cenami a čím viac kancelárii nehnuteľnosť ponúka, tým skôr bude ponuka vyzerať v očiach záujemcu ako zrejme nepredajná práve preto, že ju majiteľ ponúka vo viacerých kanceláriách. A za dva dni bude 9 z 10 inzerátov na poslednej strane inzercie – Prečo? Jednoducho preto, lebo ani jedna kancelária nemá istotu že Váš byt predá,tak prečo by mali investovať niečo do reklamy a do náročnej prezentácie.

 

 

Viete o tom, že nakoniec niekomu províziu uhradiť budete musieť, že? Tak prečo sa nerozhodnúť za exkluzívny predaj so všetkými výhodami sními spojenými? Aké výhody získa ten , kto sa rozhodne pre kúpu alebo predaj nehnuteľnosti prostredníctvom jednej realitnej kancelárie?


Najväčšou výhodou sú dlhoročné skúsenosti a preferencie realitnej kancelárie po obchodnej a právnej stránke. Celý proces prebehne oveľa rýchlejšie, efektívnejšie a tým klient šetrí čas. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti je zložitý právny a finančný úkon, ktorý neabsolvujú ľudia často. Chýba im prehľad o aktuálnej situácii na trhu. Realitná kancelária poskytuje poradenstvo, právne služby, vypracovanie potrebných zmlúv a vybavovanie na katastroch. Samozrejme, netreba pripomínať, že celá transakcia prebieha bezpečnejšie. Hlavne v súčasnosti, keď je realitný trh predmetom častých podvodov. Kancelária si bude istá svojou províziou a vie, že ak investuje peniaze do reklamy, tak sa jej to skôr či neskôr vráti.


Kancelária si môže dovoliť skúsiť ponúkať byt za vyššiu cenu, a postupne ju podľa situácii prispôsobiť okolnostiam,s ktorou je informovaný aj predávajúci. Čísla štatistík budú jasne ukazovať koľko ľudí inzerát videlo a koľko z nich,aj na ponuku reagovalo. Potenciálny kupujúci bude mať jasné informácie o tom, aká je cena nehnuteľnosti, a aké sú jej  parametre,a skutočné právne pozadie nehnuteľnosti. Kancelária bude mať jasné informácie o celom predaji, čo jej pomôže k určovaniu stratégii predaja Vašej nehnuteľnosti ,a Vás o to pravidelne informovať,a konzultovať to s vami ,ako s obchodným partnerom.

 

Ktorým spôsobom sa podľa Vás Váš byt predá za vyššiu cenu?

 

S úctou Vaša realitná maklérka
Timea Gruszecká


Dátum: 25.11.2014 | Zoznam článkov
Byt v Bardejovských kúpeľoch [ID352]
Byt v Bardejovských kúpeľoch
Lokalita : Bardejov
Operácia : Predaj
Rozmer : 41 m2
Cena : 62 000.00 €
Nehnuteľnosť v historickom centre Košíc [ID351]
Nehnuteľnosť v historickom centre Košíc
Lokalita : Košice I - Staré mesto
Operácia : Predaj
Rozmer : 450 m2
Cena : 750 000.00 €
Pozemok v lukratívnej lokalite [ID369]
Pozemok v lukratívnej lokalite
Lokalita : Košice II - Myslava
Operácia : Predaj
Rozmer : 954 m2
Cena : 186 000.00 €