Niekoho ste stratili, ale nás ste práve našli...
...otvoríme Vám dvere k novému bývaniu.
Slideshow
Rozvádzate sa...
...otvoríme Vám dvere k novému bývaniu.
Slideshow
Rodina sa rozrastá...
...otvoríme Vám dvere
k novému bývaniu.
Slideshow
Ak nás oslovíte, nič ďalej neriešite...
...otvoríme Vám dvere
k novému bývaniu
Slideshow
Aby Vám niekto rozumel...
...otvoríme Vám dvere k novému bývaniu
Slideshow

Feng-shui

Bytové doplnky v harmónii: Kam, čo umiestniť podľa feng-šuej?

Čo znamená správne umiestniť farby, doplnky, symboly a dekorácie podľa feng-šuej? Kam s peknou soškou, krištáľom alebo čínskymi mincami? Každá vec má totiž svoje miesto a význam.

 

Tak ako obliekame podľa počasia seba, postupujeme podobne i s domom, bytom alebo kanceláriou, ale v tomto prípade podľa rôznych životných etáp a zámerov volíme farby, materiály a symboly.

Samozrejme je to veľmi zjednodušená predstava, pretože feng-šuej je v skutočnosti veľmi hlboká, múdra a rozsiahla veda o toku energie (čchi) a umení žiť šťastný život v harmónii s prostredím.
Čo podstatné ale musíme vedieť, aby sme mohli začať aplikovať znalosti feng-šuej? Kľúčom pre naše správne rozhodovanie je pochopenie základného stavebného kameňa alebo zákon Piatich prvkov.

Princíp Piatich prvkov

Pod cyklom piatich prvkov sa rozumie cyklus premeny energie. Energia čchi sa neustále mení jedna na druhú, a tým je zaručený jej večný kolobeh. Ak cyklus zrodenia piatich prvkov prebieha správne, znamená to vyvážený harmonický stav. Ak sa na ceste toku energie objavia prekážky, napríklad v podobe cyklu ničenia, potom to znamená narušenie harmónie a z toho potom vznikajú rôzne problémy.


Zem: tvar – štvorec; farby – hnedá, okrová, ružová, marhuľová; materiál – kameň, keramika.
Kov: tvar – okrúhly; farby – biela, zlatá, strieborná; materiál – kov.
Voda: tvar – neurčitý; farby – modrá, čierna; materiál – voda.
Drevo: tvar – obdĺžnik; farba – zelená; materiál – drevo, rastliny.
Oheň: tvar – špicatý (trojuholník, ihlan, pyramída); farba – červená; materiál – oheň (oheň v krbe, plameň sviečky).

 

Cyklus zrodenia Cyklus deštrukcie (ničenie).
Voda živí drevo.
Drevo kŕmi oheň.
Oheň rodí zem (popol sa usadí a vznikne zem).
Zem rodí kov (ťaží sa).
Kov rodí vodu (na kove sa voda zráža).
Oheň taví kov.
Kov (ako sekera) ničí drevo.
Drevo ničí zem (korene rastlín vyťahujú energiu zo zeme).
Zem zastavuje vodu.
Voda hasí oheň.


Ako prebieha cyklus piatich prvkov v dome?

Aby sme zodpovedali na túto otázku, potrebujeme vedieť, ako je náš dom umiestnený vo vzťahu k svetovým stranám. Pretože účinnosť použitia farieb, materiálu a rozmiestnenie vecí v byte (v priestoroch) je ovplyvnené svetovými stranami.
S (sever) – sektor zodpovedá za kariéru alebo spokojnosť s činnosťou, ktorú vykonávame (práca). Severu patrí prvok Voda, pomocný je prvok Kov (predmety z kovu, farby kovu). Vhodnými symbolmi sú: korytnačka, fontána, ryba, delfín atď.
SV (severovýchod) – sektor zodpovedá za vedomosti, vzdelanie a informácie (byť včas, na správnom mieste a dobre informovaný). Severovýchodu patrí prvok Zeme, pomocný prvok Oheň. Tu sú vhodné kamene (geódy, ametyst atď.), glóbus, symbol osvietenia (lotos) atď.
V (východ) – sektor zodpovedá za dobré rodinné vzťahy a zdravie. Východu patrí prvok Drevo, pomocný prvok Voda. Tu sú vhodné drevené sošky, santalový vejár, drak, vyobrazenie šťastnej rodiny, fontána atď.
JV (juhovýchod) – sektor zodpovedá za bohatstvo a materiálny blahobyt. Juhovýchodu patrí prvok Drevo, pomocným prvkom je Voda. Tu je vhodné umiestniť tradičné symboly napríklad Buddhu, čínske mince, zlaté rybičky, vázu blahobytu atď.
J (juh) – sektor zodpovedá za úspech, slávu a spoločenské uznanie. Juhu patrí prvok Oheň, pomocný prvok Drevo. Dobrým symbolom pre Juh je orol, slon, pyramídy atď.
JZ (juhozápad) – sektor zodpovedá za lásku a partnerstvo. Zároveň je to miesto, kde sídli ženská energia (pani domu). Juhozápadu patrí prvok Zeme. Zem podporuje Oheň. Tu je vhodné umiestniť kamene (geódy, ruženín – kameň lásky), symboly šťastného páru (zamilovaný pár...)
Z (západ) – sektor zodpovedá za inšpiráciu, priateľov, deti a všeobecne radosť zo života. Západu patrí prvok Kov, pomocný prvok Zeme. Tu sú vhodné kamene, kovové predmety, umelecká diela atď.
SZ (severozápad) – sektor zodpovedá za pomocníkov (pomoc v živote od ľudí i od iných bytostí), cestovanie a zároveň tu sídli i mužská energia (pán domu). Severozápadu patrí prvok kov, pomocný prvok Zem. Tu sú vhodné kamene (krištáľové gule, krištáľové špice, ametyst atď.), kovové predmety, anjeli, Ganeša, Kuan Jin atď.

 

Luxusné bývanie na vidieku [ID344]
Luxusné bývanie na vidieku
Lokalita : Košice- okolie ,Poproč
Operácia : Predaj
Rozmer : 716 m2
Cena : 300 000.00 €
História na Hlavnej ulici [ID365]
História na Hlavnej ulici
Lokalita : Košice I - Staré mesto
Operácia : Na prenájom
Rozmer : 1780 m2
Cena : 2 100 000.00 €
Bývanie pri parku v mestskej časti Terase [ID370]
Bývanie pri parku v mestskej časti Terase
Lokalita : Košice II - Západ
Operácia : Predaj
Rozmer : 42 m2
Cena : 73 000.00 €